نمایشگاه بین‌المللی تصویرسازی در نگارخانه لاله

۲۵ شهریور ۱۳۹۸

موضوع کلی این نمایشگاه صلح، در قالب "صلح با انسان"، "صلح با طبیعت"، "صلح با حیوانات" و "صلح با جهان" است و هنرمندان دعوت‌شده در آن از میان تصویرگرانی انتخاب شده‌اند که آثار  آنها در فهرست افتخار دفتر بین‌المللی کتاب برای نسل جوان (IBBY) 2018 منتشرشده است. در این فهرست دوسالانه، پدیدآورندگان کتاب کودک توسط شعب ملی دفتر انتخاب شده و در کنگره دوسالانه IBBY معرفی می‌شوند. 

این هنرمندان از کشورهای ایران، آرژانتین، فرانسه، اسپانیا، اکوادور، ایتالیا، مکزیک، دانمارک، لیتوانی، روسیه، نروژ، سوئد، فنلاند، برزیل، ایسلند، استرالیا، اسلوانی، بلژیک، انگلیس، هلند و جمهوری چک هستند. 

بر اساس برنامه‎ریزی انجام شده قرار است این نمایشگاه به طور سالانه، هم‌زمان با 21 سپتامبر (روز جهانی صلح)، به شیوه دعوت از هنرمندان منتخب فهرست افتخار دفتر بین‌المللی کتاب برای نسل جوان و هنرمندان منتخب نمایشگاه بین‌المللی تصویرگری براتیسلاوا برگزار شود.

اولین نمایشگاه "صلح را باید از کودکی آموخت" جمعه، 29 شهریور 1398، از ساعت 16 تا 20، در نگارخانه لاله تهران واقع در خیابان دکتر فاطمی، ضلع شمالی پارک لاله، جنب هتل لاله افتتاح می‌شود و از 30 شهریور تا 16 مهر، از شنبه تا چهارشنبه از ساعت 9 تا 13 و 14 تا 18 و پنجشنبه‌ها از ساعت 9 تا 13 به روی علاقه‎مندان گشوده خواهد بود.

گفتنی است، پوستر این دوره از نمایشگاه با بهره‎گیری از تصویرسازی پیتر سیس، تصویرگر برجسته اهل جمهوری چک و برنده جایزه هانس کریستین اندرسن 2012، طراحی شده است.

علاقه‌مندان می‌توانند به نشانی خیابان دکتر فاطمی،ضلع شمالی پارک لاله،جنب هتل لاله، نگارخانه لاله مراجعه کنند.( به نقل از سایت هنرآنلاین)

اخبار مرتبط